Media alert

23/07/2020

Dwukrotnie większe napięcie dzięki podwójnej rzeczywistości w nowym zwiastunie The Medium, horroru psychologicznego autorstwa zespołu Bloober Team

Zespół Bloober Team, odpowiedzialny za takie gry, jak Blair Witch, Observer i Layers of Fear, udostępnił dzisiaj nowy zwiastun The Medium, horroru psychologicznego z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Zwiastun miał premierę podczas zorganizowanego przez Microsoft i poświęconego konsoli Xbox Series X wydarzenia Xbox Games Showcase. Gracze mogą po raz pierwszy przyjrzeć się upiornemu światu gry oraz unikatowemu, oficjalnie opatentowanemu systemowi rozgrywki w podwójnej rzeczywistości. 
 
W najnowszym zwiastunie The Medium, po raz pierwszy zaprezentowanym podczas poświęconego konsoli Xbox Series X wydarzenia Xbox Games Showcase Microsoftu, gracze mogą poznać tytułowe medium – nękaną przez wizje kobietę o imieniu Marianne, która żyje w dwóch światach: realnym i duchowym. Na filmie widzimy, jak kontrolowana za pomocą jednego drążka analogowego bohaterka przemierza oba światy i wchodzi w interakcje z każdym z nich, by rozwiązywać zagadki i odkrywać różne ścieżki. Gracze zauważą też, że umiejętności bohaterki różnią się w zależności od tego, w którym świecie przebywa – na przykład w duchowym świecie Marianne potrafi opuszczać swoje ciało.

Gra The Medium zadebiutuje na konsoli Xbox Series X i na PC w grudniu 2020 r. i umożliwi graczom zwiedzanie dwóch jednocześnie generowanych, w pełni rozwiniętych oraz różnorodnych wizualnie światów – bez ekranów wczytywania. Możliwość przebywania w dwóch wymiarach pozwala graczom spojrzeć na ten trzymający w napięciu psychologiczny horror z różnych stron, a dzięki sprzętowi nowej generacji rozgrywka w podwójnej rzeczywistości gwarantuje nieosiągalne dotychczas doznania wizualne.
 
Gracze mogą już składać zamówienia przedpremierowe na The Medium w wersji na konsolę Xbox Series X i na PC (za pośrednictwem platformy Steam) na stronie www.themediumgame.com. Osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe na The Medium w wersji na PC za pośrednictwem platformy Steam, otrzymają oryginalną, „podwójną” ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Arkadiusza Reikowskiego z Bloober Team oraz legendarnego kompozytora Akirę Yamaokę, znanego z muzyki do gier z serii Silent Hill. Do zamówień dołączany będzie również cyfrowy album z grafikami z gry.
Ceniony: 49.99 €
 
Obejrzyj przedstawiający podwójną rzeczywistość nowy zwiastun The Medium na portalu YouTube, pod adresem: https://youtu.be/Bi8nECXlo6Y
 
The Medium, gra stworzona przez Bloober Team, trafi na konsolę Xbox Series X i na PC za pośrednictwem platformy Steam w okresie świątecznym 2020 r.
 
Aby uzyskać więcej informacji o The Medium, odwiedź stronę www.themediumgame.com, obserwuj konto @TheMediumGame na Twitterze, polub @MediumGame na Facebooku lub obserwuj konto @the_medium_game na Instagramie.

###
KONTAKT:
Tom Copeland
Premier Communications
Bloober@premiercomms.com