Pressemitteilung

31.08.2020

Studio Bloober Team zaprosiło do współpracy przy The Medium największe talenty, wśród których znajdują się: Troy Baker, Mary Elizabeth McGlynn oraz Akira Yamaoka

Bloober Team, twórcy Blair Witch, Observer oraz Layers of Fear, ogłosili dzisiaj współpracę z aktorem głosowym Troyem Bakerem, śpiewaczką Mary Elizabeth McGlynn oraz legendarnym kompozytorem znanym z serii Silent Hill – Akirą Yamaoką. Owoc ich pracy, trzecioosobowy horror psychologiczny The Medium, pojawi się na konsoli Xbox Series X oraz na PC za pośrednictwem platformy Steam już pod koniec 2020 roku. Troy Baker użyczy głosu Paszczy, głównej postaci ze świata duchów  i antagoniście w The Medium. Mary Elizabeth McGlynn, która miała już okazję współpracować z Akirą Yamaoką przy serii Silent Hill, użyczy swojego śpiewu do stworzenia oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Cała trójka wyróżnia się wyjątkowymi talentami i pasją, co potwierdzają poprzednie dokonania zawodowe tych artystów. Wykorzystają oni swoje umiejętności w pracy nad nowym, największym i dotychczas najbardziej ambitnym projektem Bloober Team.

 

Od lewej do prawej: Troy Baker, Akira Yamaoka i Mary Elizabeth McGlynn

Oprócz dzisiejszego ogłoszenia o współpracy z mistrzami w swojej dziedzinie, twórcy The Medium udostępnili również pierwszy materiał zakulisowy dokumentujący przebieg prac nad grą. Ten odcinek przybliży pewne kluczowe aspekty gry, w tym jej motyw przewodni – czyli to, jak zmiana perspektywy wpływa na postrzeganie. Ponadto załoga Bloober Team omówi aspekty rozgrywki jako medium, posługując się przykładem głównej bohaterki, Marianne, zawieszonej pomiędzy dwoma światami – prawdziwym i duchowym. Twórcy opowiedzą także, czym dokładnie jest świat duchów w The Medium oraz skąd czerpali inspirację na etapie jego tworzenia.
 
Gracze mogą już składać zamówienia przedpremierowe na The Medium w wersji na konsolę Xbox Series X i na PC (za pośrednictwem platformy Steam) na stronie www.themediumgame.com. Cena: 49,99 $ / 49,99 €. Osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe na The Medium w wersji na PC za pośrednictwem platformy Steam, otrzymają kompletny zestaw z oryginalną, „podwójną” ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Akirę Yamaokę oraz Arkadiusza Reikowskiego z Bloober Team. Do zamówień dołączany będzie również cyfrowy album z grafikami z gry.
 
Obejrzyj nowy, a zarazem pierwszy materiał zakulisowy z The Medium: https://youtu.be/1_NloIWwAkA
 


The Medium, gra stworzona przez Bloober Team, trafi na konsolę Xbox Series X i na PC za pośrednictwem platformy Steam w okresie świątecznym w 2020 r.
 
Aby uzyskać więcej informacji o The Medium, odwiedź stronę www.themediumgame.com, obserwuj konto @TheMediumGame na Twitterze, polub @MediumGame na Facebooku lub obserwuj konto @the_medium_game na Instagramie.